Lokalizacja

Popielówek

MEDYCZNE CENTRUM REHABILITACJI PJ-MED znajduje się w Popielówku w gminie Lubomierz. Wieś położona jest wśród wzniesień, w odległości 20 km od  centrum Jeleniej Góry.
Do Popielówka można dojechać od strony drogi wojewódzkiej  nr 30 -Jelenia Góra- Zgorzelec lub od strony Lubomierza.
We wsi znajduje się kilka cennych zabytków: kościół, kapliczki przydrożne.

Popielówek

Popielówek

Popielówek zaczyna być coraz bardziej popularny dla osób poszukujących ciszy i spokoju, a z uwagi na bliskie położenie Gór Izerskich i Karkonoszy jest doskonałą bazą wypadową w te rejony.
We wsi coraz więcej domów ma charakter letniskowy. Powstają też gospodarstwa agroturystyczne. W miejscowości jest także stadnina koni. Wytyczono też trasy rowerowe i szlaki piesze.
I tu właśnie wśród tego krajobrazu na samym wzgórzu powstało nasze MEDYCZNE CENTRUM REHABILITACJI.


Okolica

Lubomierz

Położenie gminy u podnóża Gór Izerskich i w pobliżu Karkonoszy nadaje jej charakter turystyczny. Lubomierz jest jedynym miastem na terenie gminy. Powstanie miasta związane jest z miejscowym klasztorem. Obecnie nad miastem góruje kościół św. Maternusa wraz z zabudowaniami klasztornymi s.s. Benedyktynek. Lubomierz to miasto filmowe. Tu kręcone były zdjęcia do 8 filmów, w tym i kultowy tryptyk „Sami swoi”. To spowodowało, że od roku 1997 odbywa się corocznie Przegląd Komedii Filmowych.

 


 

 
Jelenia Góra

Jelenia Góra zajmuje centrum śródgórskiej kotliny w południowo-zachodniej części województwa Dolnośląskiego, w dolinie rzek Bobru i Kamiennej. Jest centrum administracyjnym, turystycznym i gospodarczym regionu oraz stolicą Euroregionu „NYSA”, skupiającego przygraniczne tereny Polski, Niemiec i Czech.

Jelenia Góra osiada wiele istotnych atutów. Do głównych z nich należy atrakcyjne otoczenie. Miasto otaczają ze wszystkich stron pasma górskie: Góry Izerskie – od zachodu, Góry Kaczawskie – od północy, Rudawy Janowickie – od wschodu oraz najwyższe pasmo Sudetów – Karkonosze od południa.

Jesteś tutaj: Centrum O nas Popielówek i okolica