Kinezyterapia

GIMNASTYKA GRUPOWA I INDYWIDUALNA
Celem gimnastyki rehabilitacyjnej jest poprawa zakresu ruchu w stawach, wzmocnienie siły mięśni oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej organizmu.

Gimnastykę leczniczą zaleca się szczególnie:

  • zaniku mięśni
  • leczeniu złamań
  • bólach kręgosłupa
  • u chorych w podeszłym wieku
  • w chorobach reumatoidalnych
  • w mózgowym porażeniu dziecięcym

Ponadto gimnastyka pozytywnie wpływa na układ hormonalny – następuje wzrost ilości endorfin (potocznie nazywanych hormonem szczęścia), tym samym wpływając na lepsze samopoczucie. Dzięki gimnastyce jesteśmy w stanie zwiększyć takie cechy jak: gibkość, siłę, wytrzymałość, równowagę.

TERAPIA MASTER
System ćwiczeń wg tej metody jest bez bólową, bez wysiłkową terapią funkcjonalną, gdzie pacjent wykonuje precyzyjne ruchy oparte na zasadach fizjologicznych według naturalnych osi ruchu. Ćwiczenia uwalniają od nadmiernego napięcia i bólu, jak podczas ćwiczeń w  wodzie, a do tego wykonuje się  je bardzo precyzyjnie zgodnie z osiami ruchu. Rozluźnienie napiętych mięśni jest osiągane poprzez powtarzające się bez bólowe ruchy.
Celem ćwiczeń terapeutycznych jest osiągnięcie jak najszybszej poprawy stanu fizycznego, ustabilizowanie i powrót do prawidłowego poziomu funkcjonalnego. Terapeuta, wykorzystując system Terapii Master, indywidualnie dobiera program ćwiczeń, które nie powodują bólu ani nacisku na uszkodzoną tkankę. Stosowanie aparatu TERAPII MASTER jest bezpieczne dla pacjenta przy kontynuacji ćwiczeń w domu. Regularne ćwiczenia na TERAPII MASTER poprawiają ogólną sprawność fizyczną, ćwiczący toleruje większy wysiłek oraz szybciej powraca do formy po przedłużonym wysiłku fizycznym.
TERAPIA MASTER jest doskonałym dodatkiem do innych ćwiczeń ruchowych.  Dziesięciominutowy trening na TERAPII MASTER po biegach, jeździe na nartach lub pływalni jest doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń do zachowania dobrej kondycji i ogólnej formy.Jesteś tutaj: Centrum Kinezyterapia